Yukon Jaeger 3-9x40 (M01)

Kód: 23027 M01I
Značka: Yukon
11 590 Kč
Skladem do 48 hodin

23027 M01i

Konstrukce série Jaeger vychází s dlouholeté zkušenosti při návrhu loveckých optik se zaměřením na co největší světelnou propustnost, vysokou spolehlivost a přesnost zaměřovače.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Yukon Jaeger 3-9x40 (M01)

Konstrukce série Jaeger vychází s dlouholeté zkušenosti při návrhu loveckých optik se zaměřením na co největší světelnou propustnost, vysokou spolehlivost a přesnost zaměřovače. Silnou stránkou zaměřovače Jaeger, kterou jeho uživatel pozná ihned na první pohled, je krystalově čistý a oslňující svou světelností obraz, prokreslený do nejmenších detailu i v krajích zorného pole. Speciálně navržená konstrukce optické části přinesla také odstranění tzv. „tunelového efektu" - černých okrajů při pohledu přes puškohled. Další předností, která výhodně odlišuje puškohled Jaeger od konkurenčních výrobků je jeho vysoká mechanická odolnost a spolehlivost celé konstrukce, která je potvrzená desetiletou zárukou výrobce. Navíc vzhledem k moderním trendům lovu s využitím jediného zaměřovače výrobce provedl úpravu a zesílení jeho tubusu pro použití s objektivovými digitálními nebo termoviznimi předsádky.

Plná voděodolnost 

Zaměřovač Jaeger splňuje třídu voděodolnosti IPX7 a proto muže se používat při atmosferických srážkách libovolné intenzity a dokonce vydrží ponoření i přímo do vody.

Naplněno dusíkem

Zaměřovač Jaeger je naplněn suchým dusíkem, který brání vzniku a usazení uvnitř puškohledu srážek vody při náhlé změně okolní teploty.

Zesílený tubus

Puškohled Jaeger má jednodílný tubus, který je navíc zpevněn s ohledem na jeho možné použíti s digitální nebo termovizní objektivovou předsádkou.

Vysoká odolnost na zpětný raz

Mechanika zaměřovače Jaeger je navržená aby splnila požadavek na jeho bezproblémové použití se zbraní velké kinetické energií zpětného rázu, např. ráže 9,3x64, 30-06, 0.300, 0.375 atd.

Široké zorné pole

Jaeger mají široké zorné pole bez zkreslení a jiných optických vad v obraze, které umožňuje rychlé a spolehlivé zaměření cíle. Speciální konstrukce okuláru navíc odstraňuje tzv. „tunelový efekt" při pohledu přes puškohled tj. při spravené poloze oka pozorovatelé obraz zcela ztrácí černé okraje a pohled přes puškohled je tak mnohem příjemnější a přirozenější.

Vynulování rektifikačních stavítek

Konstrukce stavítek vertikálního a horizontálního posuvu kříže umožňuje po nastřelení puškohledu na zbraně jejích jednoduché a rychle vynulování.

Záměrná osnova se světelným bodem

Kříž zaměřovače Jaeger je umístěn ve druhé (zadní) ohniskové rovině a tak nedochází ke změně velikosti kříže a tím i zbytečně velkému zakrytí křížem cíle při větších zvětšeních. Pro lepší zaměření kříž má v centru světelný bod, jehož regulace jasu má široký rozsah intenzit tak, aby pokryla běžné světelné podmínky použití puškohledu. Pro rychlé zapnutí nebo vypnutí bodu ovladač má mezi polohy se stavem „vypnuto".

Technické parametry:

Zvětšení: 3 - 9x

Průměr objektivu: 40 mm

Zorný úhel: 6.7 ... 2.5°

Průměr tubusu: 30 mm

Dioptrická korekce: -2,5 ... +2,5dioptrie

Průměr výstupní pupily: 13.5 ... 4.5mm

Oční reliéf: 90 mm

Voděodolnost: Ano, IPX7

Typ kříže: M01

Plnění dusíkem: Ano

Max. energie: 7 000 J

Krok rektifikace: 7 mm/100m

Napájení: 3V (typ CR2354) V

Délka: 318 mm

Provozní teploty: -30 ... +60 °C

Hmotnost: 0,62kg

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: