Yukon Jaeger 3-12x56

Kód: 816
Značka: Yukon
12 970 Kč
Skladem do 48 hodin

Optika s širokým rozsahem zvětšení 3x až 12x a vysokou světelností, určený především na večerní čekanou, ale díky široké nabídky křížů i na sportovní střelbu. Je vybaven osnovou s červeným bodem, je stavěn k použití i na silné ráže s energií až do 7000J, je voděodolný a plněný dusíkem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plná voděodolnost

Zaměřovač Jaeger splňuje třídu voděodolnosti IPX7 a proto muže se používat při atmosferických srážkách libovolné intenzity a dokonce vydrží ponoření i přímo do vody.

Naplněno dusíkem

Zaměřovač Jaeger je naplněn suchým dusíkem, který brání vzniku a usazení uvnitř puškohledu srážek vody při náhlé změně okolní teploty.

Zesílený tubus

Jaeger má jednodílný tubus, který je navíc zpevněn s ohledem na jeho možné použíti s digitální nebo termovizní objektivovou předsádkou.

Vysoká odolnost na zpětný raz

Mechanika zaměřovače Jaeger je navržená aby splnila požadavek na jeho bezproblémové použití se zbraní velké kinetické energií zpětného rázu, např. ráže 9,3x64, 30-06, 0.300, 0.375 atd.

Široké zorné pole

Jaeger mají široké zorné pole bez zkreslení a jiných optických vad v obraze, které umožňuje rychlé a spolehlivé zaměření cíle. Speciální konstrukce okuláru navíc odstraňuje tzv. „tunelový efekt" při pohledu přes optiku tj. při spravené poloze oka pozorovatelé obraz zcela ztrácí černé okraje a pohled je tak mnohem příjemnější a přirozenější.

Vynulování rektifikačních stavítek

Konstrukce stavítek vertikálního a horizontálního posuvu kříže umožňuje jejích jednoduché a rychlé vynulování.

Záměrná osnova se světelným bodem

Kříž zaměřovače Jaeger je umístěn ve druhé (zadní) ohniskové rovině a tak nedochází ke změně velikosti kříže a tím i zbytečně velkému zakrytí křížem cíle při větších zvětšeních. Pro lepší zaměření kříž má v centru světelný bod, jehož regulace jasu má široký rozsah intenzit tak, aby pokryla běžné světelné podmínky použití. Pro rychlé zapnutí nebo vypnutí bodu ovladač má mezi polohy se stavem „vypnuto".

Parametry:

Zvětšení: 3 - 12x

Průměr objektivu: 56 mm

Zorný úhel: 6.9 ... 1.7°

Průměr tubusu: 30 mm

Dioptrická korekce: -2,5 ... +2,5dioptrie

Průměr výstupní pupily: 6 ... 15mm

Oční reliéf: 90mm

Voděodolnost: Ano, IPX7

Typ kříže: M01

Plnění dusíkem: Ano

Provozní teploty: -30 ... +60 °C

Max. energie: 7 000 J

Krok rektifikace: 7 mm/100m

Napájení: 3V (typ CR2354) V

Délka: 357 mm

Hmotnost: 0,68kg

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: