VRI N°08 nůž Trekking, černá, 8,5 cm

Kód: 48-002211
Značka: Opinel
395 Kč
Skladem

48-002211

Barevný zavírací nůž Opinel s rukojetí z habrového dřeva a čepelí z nerezové oceli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

VRI N°08 nůž Trekking, černá, 8,5 cm

Univerzální zavírací nože Opinel v ikonickém tvaru, s barevnou habrovou rukojetí a pojistkou ViroBlock.

Univerzální kapesní nůž, který je skvělým společníkem při cestování. Díky tomuto kapesnímu, zavíracímu noži máte skvělého pomocníka vždy po ruce. Nůž je vybaven patentovanou pojistkou ViroBlock - nejen proti zavření čepele, ale i proti jejímu otevření.

Rukojeť z habrového dřeva je velmi podobná rukojeti bukové, s tím rozdílem, že habr je mnohem světlejší a nemá tak výrazný vzorek. Proto mohou barvy nožů být tak syté a odolné.

  • Délka ostří: 8,5 cm

 

95% dřeva, ze kterého se vyrábějí rukojeti, pochází z udržitelně obhospodařovaných francouzských lesů. Nedochází k přílišnému kácení lesů a znečištění ovzduší při dlouhém transportu – tím vším je méně zatěžována příroda. Hlavní dodavatel dřeva má své lesní plochy ve francouzském regionu Jura a samozřejmě je držitelem PEFC certifikátu.

Výběr oceli je jeden z nejdůležitějších materiálů samotného nože. Určuje životnost kvalitu samotného ostří. Pro nože značky Opinel byla vybrána vysoce kvalitní švédská ocel 12C27 (Sandvik). Tato ocel je vysoce odolná vůči korozi a jednoduchá na údržbu díky přídavku chromu. Přídavek uhlíku v oceli (0,40%) zajistí excelentní hranu, která drží tvar i při styku s tvrdším materiálem bez nutnosti broušení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože Opinel
? Typ: Inox

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: