Dalekohled Expert VMR 8x40

Značka: Pulsar
5 490 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
Profesionální dalekohled VMR 8x40 plně vyhovuje požadavkům odborníků (myslivců, rybářů, lovců, zoologů, ornitologů, ochránců přírody atd.), a s jeho světelnosti může pohodlně sledovat jak ve dne, a za soumraku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Expert VMR 8x40 má optimální zvětšení pro polní a mobilní použití, a s jeho světelnosti můžete pohodlně sledovat jak ve dne, i za soumraku. Dalekohled VMR 8x40 plně vyhovuje požadavkům odborníků (myslivců, rybářů, lovců, zoologů, ornitologů, ochránců přírody), kteří používají optiku na profesionální úrovni, tj. ti, pro něž denní kontakt s volně žijícími živočichy, často v obtížných a někdy i extrémních podmínkách je normou. Dalekohled přitahuje pozornost svým designem už na první pohled.
Základem Expert VMR je progresivní optický systém založený na hranolech Porro II. řádu, uložený do pevného monolitického tělesa. Konstrukce dalekohledu bez centrální osy (oba optické kanály jsou ve stejném tělese) je velmi spolehlivá: dalekohled má vysokou odolnost proti nárazům, zatížením a vibracím.

Uhlosklovláknový plast z něhož je vyrobeno těleso Expert VMR 8x40 je nejlehčí a zároveň je to jeden z nejsilnějších kompozitních materiálů. Konstrukční stabilita dalekohledu je doplněna jeho odolností vůči klimatickým změnami. Uplné utěsnění chrání dalekohled před deštěm, pádem do vody, a plnění suchým dusíkem- od zamlžení optiky uvnitř dalekohledu při změně okolní teploty. Těleso dalekohledu je částečně pogumováné, což zabraňuje vyklouznutí z rukou a dává jeho použití větší komfort.

Přední čočky objektivu mají speciální ochranné filtry, které chrání objektivy před pískem, prachem a vlhkosti. Optika Expert VMR 8x40 má vysokou rozlišovací schopnost. Antireflexní úprava zajišťuje jak jasný obraz zbavený optických vad, tak i realistickou reprodukci barev a speciálně konstruované okuláru -vysokou ostrost.

Odklápěcí gumové očnice, která v normální poloze zabraňuje rušení postranním světlem a ve sklopené poloze umožňuje pozorovat v brýlích.

Promyšlený systém předních krytů, pevně spojených s tělesem dalekohledu, zamezujícím jejích ztratě a chránících přední optiku před prachem a znečištěním.

Dalekohled lze přizpůsobit různým pozorovacím podmínkám díky systému vnitřních připínatelných filtrů. Mód"kontrast"je používán za soumraku pro zlepšení kontrastu obrazu, stejně tak i pro omezení atmosférického oparu na pozorování. Pozorování v módu"reflex", častečné nebo úplně odstraňuje efekt oslepujícího odraženého světla od kovových povrchů, vody, skla, sněhu, ledu a pod.

S dalekohledem se dodává adaptér na stativ, brašna a rychle odnimatelný neoprenový řemínek na krk.

Výstřižek

 

Výstřižek1

 

Parametry:

Zvětšení: 8x

Průměr objektivu: 40 mm

Antireflexní úprava: FMC, True Color

Zorné pole: 126 m/1000m

Zorný úhel: 8°

Oční reliéf: 15mm

Průměr výstupní pupily: 5mm

Nejkratší ostřící vzdálenost: 5m

Dioptrická korekce: ±6dioptrie

Voděodolnost: ANO, Standard IPX7

Stmívací faktor: 17,8

Závit: ANO, 1/4"

Filtry: ANO - vnitřní, polarizační, oranžový

Provozní teploty: -30…+40 °C

Rozměry: 200x136x80mm

Hmotnost: 0,8kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: