Dalekohled Expert VM 8x40 Marine

Neohodnoceno
 
 
Profesionální dalekohled VM 8x40 Marina určen k použití na vodě, a s jeho světelnosti může pohodlně sledovat jak ve dne, a za soumraku.
Dostupnost Momentálně nedostupné
5 490 Kč
Kód produktu 148
Značka Pulsar
Webová stránka značky pulsar-nv.com/
Kategorie Dalekohledy
Položka byla vyprodána...
 

Základem Expert VM 8x40 Marine je progresivní optický systém založený na hranolech Porro II. řádu, uložený do pevného monolitického tělesa. Konstrukce dalekohledu bez centrální osy (oba optické kanály jsou ve stejném tělese) je velmi spolehlivá: dalekohled má vysokou odolnost proti nárazům, zatížením a vibracím.

Uhlo-sklo-vláknový plast z něhož je vyrobeno těleso Expert VM 8x40 Marine je nejlehčí a zároveň je to jeden z nejsilnějších kompozitních materiálů. Konstrukční stabilita dalekohledu je doplněna jeho odolností vůči klimatickým změnami. Úplné utěsnění chrání dalekohled před deštěm, pádem do vody, a plnění suchým dusíkem - od zamlžení optiky uvnitř dalekohledu při změně okolní teploty. Těleso dalekohledu je částečně pogumované, což zabraňuje vyklouznutí z rukou a dává jeho použití větší komfort.

Přední čočky objektivu mají speciální ochranné filtry, které chrání objektivy před pískem, prachem a vlhkosti. Optika Expert VMR 8x40 má vysokou rozlišovací schopnost. Antireflexní úprava zajišťuje jak jasný obraz zbavený optických vad a tak i realistickou reprodukci barev a speciálně konstruovaného okuláru - vysokou ostrost.

Odklápěcí gumové očnice, které v normální poloze zabraňuje rušení postranním světlem a ve sklopené poloze umožňuji pozorovat v brýlích.

Promyšlený systém předních krytů, pevně spojených s tělesem dalekohledu, zamezujícím jejích ztrátě a chránících přední optiku před prachem a znečištěním.

Dalekohled lze přizpůsobit různým pozorovacím podmínkám díky systému vnitřních připínatelných filtrů. Mód "kontrast" je používán za soumraku pro zlepšení kontrastu obrazu, stejně tak i pro omezení atmosférického oparu na pozorování. Pozorování v módu "reflex", částečně nebo úplně odstraňuje efekt oslepujícího odraženého světla od kovových povrchů, vody, skla, sněhu, ledu a pod.

S dalekohledem se dodává adaptér na stativ, brašna a rychle odnimatelný neoprenový řemínek na krk.

 

Výstřižek

 

Výstřižek1

 

Parametry:

Zvětšení: 8x

Průměr objektivu: 40 mm

Antireflexní úprava: FMC, True Color

Zorné pole: 126 m/1000m

Zorný úhel: 8°

Oční reliéf: 15mm

Průměr výstupní pupily: 5mm

Nejkratší ostřící vzdálenost: 5m

Dioptrická korekce: ±6dioptrie

Voděodolnost: ANO, Standard IPX7

Stmívací faktor: 17,8

Závit: ANO, 1/4"

Filtry: ANO - vnitřní, polarizační, oranžový

Provozní teploty: -30…+40 °C

Rozměry: 200x136x80mm

Hmotnost: 0,8kg

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.