Nabíjecí čelovka Fenix HM50R

Značka: Fenix
1 599 Kč
Skladem do 48 hodin

HM50R 

Fenix HM50R je malá vysoce výkonná nabíjecí čelovka s funkcí prodlužující výdrž. K napájení lze použít buď Li-ion akumulátor RCR123A (je součástí balení), nebo jednorázovou baterii CR123A. Akumulátor RCR123A lze dobíjet přes micro USB konektor přímo v čelovce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nabíjecí čelovka Fenix HM50R

Fenix HM50R je malá vysoce výkonná nabíjecí čelovka s funkcí prodlužující výdrž. K napájení lze použít buď Li-ion akumulátor RCR123A (je součástí balení), nebo jednorázovou baterii CR123A. Akumulátor RCR123A lze dobíjet přes micro USB konektor přímo v čelovce. Přes své kompaktní rozměry nabízí úctyhodný světelný tok až 500 lumenů a dosvit až 80 metrů. Světelným zdrojem je špičková LED Cree XM-L2 U2. V ovládacím tlačítku na boku čelovky je též zabudována indikační dioda, která po stisknutí ukazuje stav nabití baterie.

Čelovka je také vybavena funkcí prodloužení výdrže. Při delším použití v režimech turbo (500 lumenů), vysoký (130 lumenů) a střední (30 lumenů) čelovka postupně snižuje výkon v malých krocích pro dosažení delší doby svícení (viz. graf výdrží).

Celokovová konstrukce zajišťuje vysokou odolnost, optimální chlazení a zároveň je plně vodotěsná dle standardu IP68 až do hloubky 2 metry pod vodou. Praktičnost čelovky zvyšuje možnost vyjmout světlo z hlavového držáku a používat ji i jako malou kapesní svítilnu. Čelovka Fenix HM50R je ideálním společníkem pro různorodé sportovní aktivity, výlety do přírody i do domácnosti a na práci.

Nevyhovuje-li Vám silikonový držák, máte možnost si koupit náhradní kovový držák. Z tohoto držáku můžete čelovku kdykoliv vyndat a použít ji jako malou ruční svítilnu.
Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

PARAMETRY:

- Je použita výkonná LED Cree XM-L2 U2 s životností 50000 hodin.

- Čtyři režimy výkonu:

- Při napájení z Li-ion RCR123A 700 mAh : 500 lumenů (2,5 hodiny) -> 130 lumenů (10 hodiny) -> 30 lumenů (24 hodiny) -> 4 lumeny (90 hodin).

- Při napájení z CR123A: 500 lumenů (2 hodiny) -> 130 lumenů (14 hodin) -> 30 lumenů (48 hodin) -> 4 lumeny (128 hodin).

- Hliníkový reflektor vytváří široký světelný kužel s dosvitem až 80 metrů (1813 cd)

- Elektronika s funkcí prodloužené doby svícení a ochranou proti opačnému vložení baterií.

- K napájení lze použít jeden Li-ion akumulátor RCR123A, který je součástí balení a nebo jednu jednorázovou 3V lithiovou baterii CR123A. Tu nelze v čelovce dobíjet.

- Pohodlné ovládání jedním elektronickým spínačem na boku čelovky.

- Čelovka si pamatuje poslední nastavený režim výkonu.

- Indikace stavu nabití baterie.

- Popruh s reflexními prvky.

- Čelovku je možné otáčet v držáku v širokém rozsahu a tím nastavit požadovaný směr svícení.

- Možnost zakoupení kovového držáku jako náhrady za silikonový držák.

- Vyrobeno ze slitiny hliníku s těžce poškrábatelným povrchem - Type III hard anodized, držák je vyroben ze silikonu.

- Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metr.

- Prachuvzdorná a vodotěsná dle standardu IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry).

- Rozměry čelovky včetně držáku: 6,75 cm x 3,3 cm x 2,8 cm.

- Váha 80 gramů (včetně akumulátoru).

- Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem.

- Součástí balení je čelovka, popruh na hlavu, náhradní o-kroužek, náhradní krytka nabíjecího konektoru, náhradní držák čelovky, akumulátor Fenix ARB-L16-700 700 mAh a nabíjecí USB kabel.

POUŽITÍ:

Čelovku zapnete stisknutím tlačítka po dobu půl vteřiny, jakmile je zapnutá, tak se režimy svícení přepínají krátkým stisknutím tlačítka. Vypnutí docílíte podržením tlačítka po dobu půl vteřiny.

Indikace stavu nabití baterie: Po krátkém stisku tlačítka (čelovka musí být vypnutá) se aktivuje LED indikátor v tlačítku. Pokud indikační dioda svítí zeleně je baterie nabita na více než 80%. Zelené blikání znamená 50-80% kapacity. Pokud svítí modře, je nabita na 20-50%. Modré blikání značí, že zbývá méně než 20% kapacity baterie.

Nabíjení: Odklopte gumovou krytku nabíjecího konektoru a zapojte přiložený kabel do svítilny (konektor micro-USB), druhý konec kabelu zapojte do počítače, nebo USB adaptéru do elektrické sítě či auta (nejsou součástí balení). Během nabíjení svítí boční tlačítko modře a po plném nabití se rozsvítí zeleně. Po nabití svítilny opět utěsněte nabíjecí konektor pomocí gumové krytky. Nabíjení plně vybitého akumulátoru trvá cca 1,5 hodiny. V nouzi lze svítilnu používat i během nabíjení, dostupný však bude jen režim 30 lumenů.

Inteligentní ochrana proti přehřáti: Pokud teplota čelovky přesáhne 65°C, sníží automaticky výkon.

UPOZORNĚNÍ:

- Nerozebírejte sami zapečetěné části, poruší se tím záruka.

- Používejte pouze kvalitní baterie, aby nedošlo k poškození svítilny například z důvodu úniku látek z baterií.

- Vyndejte baterie ze svítilny pokud ji nebudete delší dobu používat nebo pokud jsou baterie již vybité. Jinak může u některých méně kvalitních baterii dojít k poškození čelovky.

- Pokud čelovka bliká či se nerozsvítí, může to být jedním z následujících důvodů:

- Baterie jsou téměř vybité – vyměňte je.

- Uzávěr čelovky je povolený – dotáhněte ho.

- Elektrické kontakty jsou znečištěné – očistěte je houbičkou namočenou v alkoholu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: