LED čelovka Fenix HP15 Ultimate Edition

Kód: HP15UE
Značka: Fenix
1 899 Kč
Skladem do 48 hodin

HP15UE

LED čelovka Fenix HP15 Ultimate Edition nabízí bezkonkurenční výkon až 900 lumenů (ANSI) a dosvit 178 metrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

LED čelovka Fenix HP15 Ultimate Edition

LED čelovka Fenix HP15 Ultimate Edition nabízí bezkonkurenční výkon až 900 lumenů (ANSI) a dosvit 178 metrů. K napájení používá čtyři tužkové AA baterie, které jsou umístěny v pouzdře na zátylku. Výborného výkonu bylo dosaženo použitím nejnovější LED Cree XM-L2. Jedná se tak o nejsilnější čelovou LED svítilnu na tužkové baterie na trhu! Čelovka nabízí celkem 6 režimů výkonu včetně SOS signálu pro použití v nouzových situacích. V nejnižším režimu s 10 lumeny poskytuje výbornou výdrž až 170 hodin (7 dnů). Čelovka je napájena digitálně regulovaným konstantním proudem pro zaručení stálého světelného výkonu i při snižování napětí v bateriích (při jejich pozvolném vybíjení). HP15 Ultimate je vhodná pro řadu outdoorových aktivit, například běžecké lyžování, skialpinismus, noční běh, cyklistiku, rybaření, speleologii a další aktivity.

Parametry:

- Je použita nejnovější výkonná LED Cree XM-L2 s životností 50 000 hodin.

- Celkem šest režimů výkonu:

měřeno s nabíjecími NiMH bateriemi 2500mAh: BURST900 lumenů: (po 30s se přepne do předchozího režimu svícení) ->400 lumenů (3,5 hodiny) ->150

lumenů (10 hodin) ->50 lumenů (40 hodin) ->10 lumenů (160 hodin) ->SOS měřeno s přibalenými alkalickými bateriemi: BURST900 lumenů: (po 30s se

přepne do předchozího režimu svícení) ->400 lumenů (3,1 hodiny) ->150 lumenů (8 hodin) ->50 lumenů (44 hodin) ->10 lumenů (170 hodin) ->SOS

- Hliníkový reflektor pro perfektní světelný kužel s dosvitem 178 metrů (7941 cd).

- Digitálně regulováno pro konstantní jas.

- Používá čtyři tužkové baterie (typ AA - alkalické, lithiové či dobíjecí NiMH). Tyto baterie jsou levné a široce dostupné.

- Nejdelší dobu výdrže poskytnou lithiové tužkové baterie Energizer L91Ultimate Lithium (vhodné zejména pro extrémní podmínky a expedice).

- Spínače jsou chráněny proti nechtěnému zapnutí v zavazadle.

- Baterie umístěny v odděleném pouzdru, které lze umístit na zátylek (nelze použít prodlužovací kabel k bateriím jako u starší verze HP15).

- Reflektor je možné naklápět v několika krocích a tím nastavit požadovaný směr svícení.

- Vyrobeno z odolného plastu a leteckého tvrzeného hliníku typu T6.

- Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metru.

- Váha 182 gramů (včetně popruhů, bez baterií).

- Voděodolná dle standardu IPX-6 (ostřikování silnými proudy vody ze všech směrů).

- Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s anti-reflex povrchem.

Použití:

Sestavte čelovku dle obrázků v přiloženém anglickém návodu. Čelovku zapnete stisknutím tlačítka, jakmile je čelovka zapnutá, tak se základní režimy svícení (10 - 50 - 150 - 400 lumenů) opět přepínají stisknutím tlačítka. Vypnutí docílíte podržením tlačítka po dobu půl vteřiny, SOSrežim se aktivuje podržením tlačítka po dobu 3 vteřin. Po vypnutí si čelovka pamatuje poslední nastavený stupeň svícení (kromě SOS a krátkodobého režimu 900 lumenů). Pokud je světelná hlava v základní nesklopené poloze, jsou tlačítka chráněna plastovým výstupkem proti nechtěnému sepnutí (například při převozu v zavazadle).

Krátkodobý BURSTrežim 900 lumenů se aktivuje podržením oranžového tlačítka po dobu 1,2 vteřiny, po 30 vteřinách se čelovka přepne zpět do předchozího režimu výkonu.

Upozornění na vybité baterie - čelovka postupně automaticky redukuje počet dostupných režimů výkonu. Při zcela vybitých bateriích bude dostupný jen jediný nejnižší režim.

Upozornění:

- Nerozebírejte sami zapečetěné části, poruší se tím záruka.

- Používejte pouze kvalitní tužkové baterie, aby nedošlo kpoškození svítilny například zdůvodu úniku látek zbaterií.

- Vyndejte baterie z čelovky pokud ji nebudete delší dobu používat nebo pokud jsou baterie již vybité. Jinak může u některých méně kvalitních baterii dojít kpoškození čelovky.

- Pokud čelovka bliká, nepřepíná na vyšší režimy výkonu či se nerozsvítí, může to být jedním znásledujících důvodů:
- Baterie jsou téměř vybité –vyměňte je.

- Kontakty v bateriovém držáku jsou špinavé –očistěte je vatičkou namočenou valkoholu.


Všechny parametry čelovky (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení