Čelovka Fenix HL30 XP-G3

Kód: HL30V3GR
Značka: Fenix
1 199 Kč
Skladem do 48 hodin

HL30V3GR 

Třetí generace čelovky Fenix HL30 je osazena novou diodou Cree XP-G3 a přináší světelný tok až 300 lumenů (ANSI). Napájení zajišťují dvě tužkové baterie, které se umísťují dovnitř čelovky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čelovka Fenix HL30 XP-G3

Třetí generace čelovky Fenix HL30 je osazena novou diodou Cree XP-G3 a přináší světelný tok až 300 lumenů (ANSI). Napájení zajišťují dvě tužkové baterie, které se umísťují dovnitř čelovky. K dispozici je celkem 8 režimů výkonu, včetně SOS pro použití v nouzových situacích a červeného světla, které neruší adaptaci očí na tmu. V nejnižším režimu se 4 lumeny vydrží HL30 svítit až 200 hodin (více než 8 dnů). Díky elektronice s digitální konstantní regulací světelný výkon při pozvolném vybíjení baterií neklesá a zůstává stále stejný až do jejich úplného vybití. Další předností čelovky je i dobrá voděodolnost odpovídající standardu IP67. Popruh čelovky je opatřený reflexními prvky, které zajišťují dobrou všesměrovou viditelnost při pohybu po silnici. Z vnitřní strany je do popruhu vpletena gumová tkanina, která zajišťuje stabilní a pohodlné usazení na hlavě. Speciální kolimátor vytváří široký světelný kužel s dosvitem 50 metrů, Fenix HL30 tak výborně poslouží jako běžecká čelovka, čelovka na kempování i turistiku a červenou LED jistě ocení astronomové.
Všechny parametry čelovky (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

PARAMETRY:

- Je použita špičková výkonná bílá LED Cree XP-G3 a červená LED od společnosti Nichia, obě s životností 50000 hodin.

- Šest režimů bílého světla:
měřeno s nabíjecími NiMH bateriemi 2500mAh: 300 lumenů (7 hodiny) -> 130 lumenů (12 hodiny) -> 70 lumenů (35 hodin) -> 30 lumenů (65 hodin) -> 4 lumeny (200 hodin) - SOS signál
měřeno s přibalenými alkalickými bateriemi: 300 lumenů (4,5 hodiny) -> 130 lumenů (9 hodiny) -> 70 lumenů (41 hodin) -> 30 lumenů (71 hodin) -> 4 lumeny (200 hodin) - SOS signál

- Dva režimy červeného světla:
1 lumen konstantní červené světlo -> 1 lumen červené blikání

- Kolimátor pro široký světelný kužel s dosvitem 50 metrů (610 cd)

- Digitálně regulováno pro konstantní jas.

- Používá dvě tužkové baterie (typ AA - alkalické či dobíjecí NiMH). Tyto baterie jsou levné a široce dostupné. Lithiové tužkové baterie výrobce nedoporučuje.

- Pohodlné ovládání pomocí dvou spínačů, čelovku lze zapnout přímo do režimu s červeným světlem.

- Čelovku lze naklápět v držáku a tím nastavit požadovaný směr svícení.

- Popruh je opatřen reflexními prvky a z vnitřní strany má vpletenou gumovou tkaninu pro stabilní uchycení na hlavě.

- Vyrobeno z odolného plastu a leteckého tvrzeného hliníku typu T6.

- Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metr.

- Váha 73,5 gramů (bez baterií).

- Voděodolná a prachotěsná dle standardu IP67 (ponoření do hloubky 1 m po dobu 30 minut).

- Součástí balení jsou popruhy, náhradní těsnění a dvě tužkové alkalické baterie.

POUŽITÍ:

Čelovka se zapíná podržením pravého tlačítka po dobu půl vteřiny. Vždy se zapíná do nejnižšího režimu, další režimy svícení se cyklicky přepínají stisknutím pravého tlačítka. Vypnutí docílíte podržením tlačítka po dobu půl vteřiny.

Stiskem levého tlačítka se čelovka zapne do režimu s červeným světlem. Pokud je čelovka vypnutá, lze ji zapnout přímo do režimu červeného světla půl vteřinovým podržením levého tlačítka. Dalšími stisky tohoto tlačítka lze cyklicky přepínat mezi konstantním červeným světlem - bílým SOS a červeným blikáním. Podržením tlačítka se čelovka opět vypne.

Ovládací tlačítka lze uzamknout, aby nedošlo k samovolnému zapnutí např. při převozu v zavazadle - podržte jedno z tlačítek, nebo obě tlačítka stisknutá po dobu 3 vteřin. Poté červená LED 4x zabliká. Pro odemknutí obě tlačítka opět 3 vteřiny podržte.

VÝMĚNA BATERIÍ:

- Vyklopte čelovku do nejzazší polohy.

- Otevřete zadní kryt.

- Umístěte baterie do čelovky, dbejte na správnou polaritu.

- Zavřete zadní kryt.

UPOZORNĚNÍ:

- Se zcela čerstvými alkalickými bateriemi nemusí být nízké režimy funkční (napětí baterií je vyšší než napětí LED v nízkém režimu), po jejich částečnému vybití tento jev vymizí. S nabíjecími NiMH bateriemi k tomuto chování nedochází.

- Nerozebírejte sami zapečetěné části, poruší se tím záruka.

- Používejte pouze kvalitní tužkové baterie, aby nedošlo k poškození svítilny například z důvodu úniku látek z baterií.

- Vyndejte baterie ze svítilny pokud ji nebudete delší dobu používat nebo pokud jsou baterie již vybité. Jinak může u některých méně kvalitních baterii dojít k poškození čelovky.

- Pokud čelovka bliká, nepřepíná na vyšší režimy výkonu či se nerozsvítí, může to být jedním z následujících důvodů:

- Baterie jsou téměř vybité – vyměňte je.

- Kontakty v bateriovém držáku jsou zanesené – očistěte je vatičkou namočenou v alkoholu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: